Kısmetten öte köy yok buralarda, sende kalbinin ekmeğini yiyorsun aslında , kinle hasetle boşuna o güzel kalbini karartma, seni o yola çekmek isteyen olursa , yol ver bebeğim bekleme yapma:)

Neyse nasibin onu yaşayacaksın, kaderin var buna inancaksın, ama yola viraj döşeyen belki senin o ‘ son ‘ kararın… bilemeyiz gülüm be, yorma kendini ,yazının devamından önce kalk bi çay demle:)

Şimdi bu yazıda ne kaderine girizgah edeceğim, ne senin kararlarına laf edeceğim, bir oku bakalım , sana neler düşündüreceğim, her kelimede acaba hangi anılarına götüreceğim? işimiz uzun  ustam , sana bu yazıda ‘ kıyas’ diyeceğim??

Hayat denen şu yolda , ister maraton koş , ister tırmala, ne yaparsan yap ama sakın düşme ‘ kıyas’ denen çukura.. bazen hayat şartları seni zorlasa da bak benden sado tavsiyesi kaymaklım, ekmek kadayıfım , yukarı çok bakarsan boynun tutulur ,aşağı takılı kalırsan ruhun sıkılır , sen önüne bak , kalbini bozma , ‘aman kaçırdığım fırsatlar’ diye sakın ağlama ,daha iyileri çıkacak karşına..

Bir konuda sana çok net geliyorum, bu mevzuu da itiraz kabul etmem , baştan söylüyorum , ne olursa olsun vasfın , beni ilgilendirmez senin kazancın , sen tüm içtenliğinle cevap ver , yoluma yar mısın? kalbini bozmadan , ‘lokma kursağıma gitsin geri kalan ahaliden banane, yatmadan  önce su içsin’ demeden, Bihter’in anası Firdevs karakterine bürünmeden, bir ara ver soluklan, kalbine fenalık düşmeden.

‘kıyas’ insan ruhunun kuyusudur, su çıkmaz oradan , ne ağalar, paşalar, bu uğurda heba oldu, bunlar hep sevgi yokuluğundan.

 

Komşunun tavuğu, komşuya kaz görünür hesabı, sen hor görüp elindekini, iç geçirirsen, çok istersen elaleminkini,bil ki kaybetmeye mahkumsun. Üzülme diye söylemiyorlar, sende artık bir kıyas mağdurusun.

Ayşe’nin pırlantası büyük benimkinden, Fatma’ya kocası kuş sütü içiriyormuş altın ibrikten, suzan’ın çocuğu , 3 dil konuşuyormuş henüz 2 yaşındayken ve Sultan terfi almış işe girdiği ilk günden..

 

Bir  sakin ol, bir rahatla, yoksa çok uğraşırsın, psikoterapi, antidepresanla, sonu gelmez bu işin, vazgeç takılma aslında en güzeli senin.

Güzel kardeşim, hemcinsim, ne yaşarsan yaşa, hatasıyla, sevabıyla, en güzeli, en özeli, senin parmak izin, geçmişin, geleceğin, her ne ise şimdiki seyrin, sana özel, en güzeli bu değil mi? bu hayat senin.

yaşadığın her ne varsa, kısmetsizliğin, yanlış seçimin, basiretsizliğin, ne olduğu önemli değil onlar seinin. yaşadın ,bitti, yeni şarkılar söylemek lazım şimdi..

 

Author

1 Comment

  1. Ahh ne güzel yazmışsın! Ne güzel kadınsın sen be ❤

Write A Comment