Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/ikicocukluhayat/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
My Little Pony ve Öğrettikleri | ikicocuklu hayat

Aslında çocuklarla birlikte özellikle ada ,2 yaşına girdikten sonra tekrar çizgi film izlemeye başlayınca , şunu çok net gözlemledim ki, çocuklarımıza seyrettirdiğimiz çizgi filmleri seçerken , izlediğimiz pek çok şeyden çok daha seçici ve çok daha detaycı olmak gerekiyor.

Çünkü çocuklar seyrettikleri çizgi filmlerden öyle çok iyi yada kötü davranış, duygu ve düşünceyi öğrenip, kopyalayabiliyorlar ki maalesef sonucuyla ebeveynler olarak bizler üzülüyoruz.

Ama bizim çocuklarımıza doğru davranış modelleri ve örneklemeleri içerdiğini düşündüğümüz bir çizgi filmi maalesef ki çocuklar sevmeyebiliyor.

Çok şükür ki, benimde çok sevdiğim hem öğretici hem rengarenk görselleriyle ilgi çekici hemde modelleme konusunda çok olumlu olan My Little Pony ‘yi ada çok seviyor ve hatta bizim evin bir odası My Little Pony karakterleri ve tüm aksesuarları ile dolu olacak kadar hayranlık besliyor.

My Little Pony, 2011 yılından beri Minika Çocuk ‘ta yayınlanıyor ve 6. Sezonunda “Equestria’yı Keşfet” ile yepyeni bölümleriyle çocukları mutlu ediyor.

Biz ,My Little Pony karakterlerini, herbirinin verdiği doğru ve olumlu mesajı çok seviyoruz, bu çizgi filmdeki en önemli mesaj ; “Arkadaşlık Sihirlidir” ..

Ne kadar güzel bir mesaj değil mi?

Bir güzel yanıda , verdiği mesajların çok net ve öğretici olması; her pony farklı bir özelliği vurguluyor;

• İyilik

• Dürüstlük

• Sadakat

• Cömertlik

• Mutluluk

• Sihir

Ayrıca web sitelerini ziyaret etmekte Ada’nın tablete izin verdiğim sınırlı sürede en sevdiği aktivitelerden, www.ponydunyasi.com rengarenk ve ışıl ışıl bir site.

My Little Pony yetkilileri biz, aileleri de unutmamış ve bizler içinde çok keyifli ve bilinçlendirici bir bölüm hazırlamışlar;

http://mylittlepony.hasbro.com/tr-tr/parents/

Tabii , incelemek isterseniz youtube kanalı ve sosyal medya hesaplarıda mevcut ;

Youtube.com/mylittleponytr

İnstagram.com/ mylittleponytr

Biz her oyuncak mağazasına girdiğimizde mutlaka My Little Pony kolleksiyonumuza yeni bir parça ekliyoruz ama ada’ya tamda öğretmek istediğim değerleri vurgulayan bu keyifli çizgi filmi benimde çok sevdiğimi itiraf etmek çokta zor değil açıkçası benim için..

Sizde bir kere izleyin derim, öyle masum ve öyle akıcı bir çizgi film ki müptelası olacaksınız:)

Sevgiler

Author

Write A Comment


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ikicocukluhayat/public_html/wp-includes/functions.php on line 4552