zamanekahvesi

 

Merhabalar,

Benim, ne zaman hastalıklar söz konusu olsa , söylediğim birşey var ki , ‘aman anneler hasta olmasın’

Aras’a 5 aylık hamileyken ve arda henüz 15 aylık bir bebekken, ağır grip geçirip, başımı bile kaldıramama durumunu ağır derecede yaşayıp, hamilelikten mütevellit ilaç kullanamamanın verdiği uzun sürünme safhasından sonra anlamıştım ; çocuklardan önce annelerin hasta OLMAMASI gerektiğini.

 

Anne hasta olunca, SİSTEM ÇÖKÜYOR. NET! Ne çocuğun a ne kendine ne de evdeki düzene hayrı kalıyor hemcinsimin.

İşte yine o dönemlerden birini yaşarken dedim ki, unutmamak için, benimle aynı şeyleri yaşayan annelere yazayım  hislerimi.

Bizim evde Serter’in çocuklarla ilgili görevi belli, Oyun Oynamak 🙂

Evet aslında adamın günahını almayayım, istersem daha fazlasını yapar, yani en fazla yıkayabilir:)

Çocukların yemek düzenleri ,ne yiyecekleri, uykuları, giyecekleri, ilaçları, ilaç saatleri, doktor kontorlleri vesaire bana ait, bu iş bölümü annelik dolayısıyla mı ben fazlaca görev insanıyım ondan mı bana kaldı bilemiyorum ama aslında şikayetçi de değilim.

yalnız tek sıkıntı ben hasta olunca evde sistem çöküyor:( hemde ciddi manada, ada’ya ben hariç kimse ilaç içiremiyor, aras benden başka kimseyle tuvalete gitmek istemiyor, aras ‘ annem uyutsun’ diyor , anne hasta bir köşede ‘minder’ misali sere serpe yatıyor.

Diyeceğim o ki, o çocuklarımıza yaptığımız takviyeleri birazda kendimize yapmamız geerek iyice anladım. Sen hastaysan , sistem çöker annem 🙂 iyi bak kendine, üşütme sakın 🙂

 

sevgiler

Author

Write A Comment