Bizim ev herşeyin dijital olduğı şu dönemde bile yazılı basına,kağıda, dergiye, gazeteye alışık ve bu alışkanlığın devam edeceği evlerden..
Ben oldum olası severim,kağıda,kaleme dokunmayı,yazmayı, ama sadece klave başında değil, kağıdın kokusunu duyarak yaşamayı..
Sanırım benim çocuklarımda benim gibi olacak ki, markete veya kitabevlerine her gidişimide mutlaka ve mutlaka dergi almak isterler, ve hatta almaları için teşvik ettiğimizden sanırım bazen bir değil birkaç dergi ile döneriz eve..

Fakat son dönemde şikayetçi olduğum bir durum, çocuk dergilerinin bizim zamanımızda olduğu gibi eğitici oyunlar, hikayeler ve çocuklara beyin cimnastiği yaptıracak bilmecelerden çok renkli oyuncaklarla çocukların akıllarını çelmeleri..
Zaten o oyuncaklar bir şekilde eve alınıyorken, dergilerin sadece satış amaçlı bunu yapmalarını üzülerek seyrediyorum.
Bu sebepten aylık abonelik sistemi ile hem daha uygun fiyata hemde kaliteli içerik üreten,çocuklara değerler eğitimi, oyunlar ve hikayeler sunan,günlük hayatımızda olan ancak çocukların hayatına yansıtamadığımız adetlerimizi ,örf ve ananelerimizi anlatan Bilge Çocuk dergisinin ,”kardeşi” olan Bilge Minik dergisi ile her ay evimiz ada ve aras için yaş gruplarına uygun, ilgilerini çeken ve mantık yürütmelerine sebebiyet verecek oyunlar ve hikayelerle dolu dergi kapımıza kadar gelecek.
Artık kitap ve dergilerin dijital ortamda okunduğu bir dönemde, ne kıymetli ki,çocuklarımız için böyle hizmet veren ,içerik üreten basın-yayın kuruluşlarının var olduğunu bilmek..

Author

Write A Comment