Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/ikicocukluhayat/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Disney İrem Sak Röportajı | ikicocuklu hayat

Çocukluğumuzun belki de  yetişkinliğimiz dahil süregelen en önemli parçası DİSNEY..

Biz Disney  çizgi  filmleri ile büyürken ,bir bakmışız ki bizim çocuklarımızda Disney çizgi filmleri, animasyon filmleri ile büyümekte..

 

Yıllarla birlikte Disney kahramanlarında  şekil değiştirmekte ,Prensesler artık eskiden olduğu gibi, sadece nezaket dersleri almıyor mesela, ata biniyorlar, ok atıyorlar, karakteristik özellikleri daha net, istediğini alan, karar verdiği her ne isi onun peşinden giden gerçek birer kadın figürü herbiri..

 

Disney Channel , her  cumartesi ve Pazar sat 09.00, 16.00, 19.45 te yayınlanan ‘Rapunzel : Serüvenler’ çizgi filmindeki ‘Saçımda Rüzgarla’ şarkısı için uzun araştırma safhasından sonra genç ve başarılı oyuncu İREM SAK ile çalışmaya karar verdi. Şarkının seslendirme ve klip çekimi aşamasında beraber olduğumuz İREM SAK ile çok keyifli bir röportaj gerçekleştirdim.

irem-sak

İşte Röportajımız;

 

SAADET : Benim size ilk sorum şu olacak, Disney Channel oldukça araştırdıktan sonra sizinle çalışmaya karar verdi. Rapunzel : Serüvenler ile ilgili teklif geldiğinde ilk ne hissetiniz? Neden ‘ Evet’ dediniz?

 

İREM SAK:  Çok mutlu oldum teklif geldiğinde. Çizgi film ,animasyon filmleri .ok fazla seviyorum.  Abimde de gelen çizgi roman merakı var. Benim  hayatımın bir parçasıydı. ’Evrenden Çağırma’ işine çok fazla inanıyorum. Seslendirme yapmak ,  şarkı söylemeyi zaten çok seviyorum. Bunu da çok sevdiğim Disney Channel ile birlikte yapınca çok mutlu oldum. Kendimi geliştirmek istediğim bir alanda( seslendirme ve şark söylemek ) proje  olduğu için çok mutlu  oldum. Evrenden böyle bir projeyi çok istemiştim. Sonunda cevabımı almış oldumJ

 

SAADET : Pekiyi  Rapunzel’in hikayesinde sizi en çok etkileyen ne oldu?

İREM SAK : Ben çocukken olan versiyonunda , kuleye hapsolmuş bir prensesin kurtulması ve prensine kavuşması benim , çok önemli bir şeydi. Ama şu anki serüvende, iş biraz değişik, kurtulduktan sonraki hayatını görüyoruz. Orada da tipik bir prenses değil, sarayda, kalede güzel kıyafetler giyen, oturan, korsesini sıkıp, kabarık eteğiyle koridorlarda gezen bir prenses algısı artık olmadığı için, maceradan maceraya koşan, özgüveni olan, cesur bir Rapunzel  görüyoruz. Farklı bir Rapunzel var artık yeni nesil için!

 

irem-sak

SAADET : Rapunzel karakterinin kendinize yakın gördüğünüz özellikleri var mı?

İREM SAK : Şu anki Rapunzel ile cesur tarafım birbirimize çok benziyor. Maceracı taraflarımızda birbirine benziyor. Sırt çantamı alıp yollara düşebilirim. Karanlıktan, ormandan , yalnızlıktan korkma bgibi bir durumumda yok. Hatta 2-3 sene önce, maceracı tarafımın baya yüksek olduğu dönemde arkadaşlarımla paraşütle uçaktan atlama bile yapmıştım. Paraşüt eğitimi alıp ,uçaktan tek başına atlamak bence herkesin yapabileceği bir şey değil  çünkü. Biraz cesur ve maceracı olman gerekiyor. Bu anlamda  biraz benziyoruz.

 

SAADET : Çocukken en çok sevdiğiniz Disney karakteri kimdi? Ya da şu an izlediğiniz Disney karakteri var mı? Elsa?Moana?

İREM SAK: Küçükken Goofy, Varyemez Amca vardı. Varyemez Amcanın altınların içine atladığı sahneyi çok severdim. Çok güzel bir hayal dünyası veriyor gerçekten  Disney. Şu yaşımda bile Disney’in giriş animasyonu olan, kaleyi i ve üzerindeki yıldızların geçişini gördükçe acayip mutlu oluyorum. Çok mutlu bir çocukluğum geçtiği için o görüntü beni çok mutlu ediyor.

Disneyland’e gitme hayalim hep var. Bu  yaşıma kadar gidemediysem herhalde çocuklarımı götüreceğim diye düşünüyorumJ

Bütün Disney karakterleri altyapısı olan ve üzerinde cidden tüm detayına kadar çalışılmış karakterler olduğu için hepsini çok seviyorum. Hepsinin bende yeri çok farklı çünkü hiçbiri tesadüfen çıkmış karakterler değil.Tam bir animasyon ve çizgi film izleyicisi olduğum için ayıramam hiçbirini.

 

irem-sak

SAADET:  Disney Channel’da  artık prensesler ; özgüveni olan, karakterleri oturmuş güçlü prensesler, Bunların bizim çocuklarımıza da doğru örnek olduğunu düşünüyorum. Sizin  bu konudaki fikriniz nedir?

İREM SAK: Benim neslimde prensesler giyinen ve süslenen ,prenseslere özendiren bir yapıdalardı, şimdi kadını toplumdaki yeri değişti, kadın değişince, masallardaki prenses figürlerininde değişmesi kaçınılmazdı. Neyse ki Disney Channel bu konuda çok güzel adımlar attı. Küçük çocuklar gerçekten çok etkileniyorlar izlediklerinden. Bende çok etkilendirdim. Hatta bizim için çizgi film izlemek ödüldü.

 

‘Yemeğini bitir, ödevini yap ki çizgi film izleme hak kazan’ durumu vardı bizim evde. Çizgi film izlemek çok güzel bir şeydi.3-8 yaş aralığında yaşadıklarım şekillendirmiş benim hayatımı. Şu an bunu farkediyorum .Hangi konuda sorun yaşasam o çocukluk dönemime gidiyor. Bu anlamda çizgi filmlerin rolü ve verdiği mesaj çok önemli.

 

‘Evinde  otur ve Prensini Bekle’ dönemi değişti çünkü  Kadın değişti.Kadın değiştiyse,geliştiyse çizgi filmlerinde değişmesi en doğrusuydu.

_SDT2670-compressor

SAADET : Aslında ‘ HAYALLERİNİ YAŞA PRENSES’ diyoruz.

İREM SAK : Evet aynen öyle ,’koş, maceraya atıl ‘ diyor artık çizgi filmler.cesur ve maceracı olmanın eğlenceli yanını çocuklara çizgi filmlerle verirseniz, şahane nesiller gelir.

 

SAADET: Çok teşekkür ederim bu güzel röportaj için. Ben sizden takipçilerim için 10 tane imzalı poster rica edeceğim. Onlara sizin adınıza hediye etmek istiyorum. Çok mutlu olacaklarından eminim.

İREM SAK: Seve seve. Sevgimi katıcam tüm imzalara.

 

Bu keyifli röportaj için İREM SAK ‘a çok teşekkür ediyorum ve ‘HAYALLERİNİ YAŞA PRENSES ‘ diyorum J

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Author

Write A Comment


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ikicocukluhayat/public_html/wp-includes/functions.php on line 4552