Yazılarımda hep belirttiğim ve hatta şakasını yaptığım bir konu var ki; bizim çocuklarımız hamilelikte aldığımız vitaminlerden mütevellit fazlaca akıllı çocuklar.

Hamilelikte almaya başladığımız, Omega 3, folik asit ve D vitaminleri çocuklarımızın sadece kas ve kemik gelişimine değil beyin gelişimi içinde gerekli.

Ancak bebeğimizi kucağımıza aldığımız anda, tabiri caiz ise “Sudan Çıkmış Balık” gibi oluyoruz.

Hangi vitamini ne zaman kullanacağımızı en doğru tavsiye ile çocuk doktorlarımızdan öğrenmemiz gereken döneme giriyoruz.

Ada ve Aras yaşlarına geldiklerinde, doktorlarının da tavsiyesi ile Balık Yağı kullanmak için kolları sıvadık.

Doktorlarının tavsiye ettiği dahil, piyasada bulunan takviye edici mahiyetinde olan neredeyse tüm balık yağlarını denememe rağmen, çocuklarım hiçbirinin tadını sevmedi.

İşin doğrusu, çocuklara hak vermemek mümkün değil, açıldıktan 10 gün sonra çocuklara içirmek için şişenin kapağını açtığımda, burnuma gelen koku bana bile oldukça ağır gelmişti.
Birde tabii, yağlı ve şurup şeklinde sıvı balık yağı olduğu için sanırım ağızlarında bıraktığı tat yüzünden iki çocuğum da kesinlikle içmeyi reddettiler.

Uzun süre önce, bu sebeplerden, Ada ve Aras’a balık yağı şurubu içirmeyi bırakmıştım.

Geçen günlerde, bir arkadaşımın tavsiyesi ile “ EasyFishOil” i keşfedip deneyince ,kesinlikle size de haber vermek gerektiğini düşündüm.

Balık yağının, çocukları için faydasını bilip, içirememenin vicdan azabını çeken bir anne olarak, “EasyFishOil” benim için resmen kurtarıcı oldu diyebilirim.

“EasyFishOil” yumuşacık şeker formatında, kendim de denediğim için rahatlıkla söyleyebilirim ağızda limon ve portakal aroması tadı hariç asla kötü bir tat bırakmıyor ve denemek için aldığım tableti, Aras’ın elinden zor aldım çünkü tadına bayıldı.

Aslında günlük kullanımda çocuklar için 1 jel tablet yeterli olsa da Aras ile yaptığımız pazarlık sonrası günlük 2 tane jel tablet tüketmesine izin verdim diyebilirim.

EasyFishOil in muhteviyatı tam olarak Balık yağı, D vitamini ve Omega 3 ten oluşuyor.

Balık tüketimi çok önemli ve faydalı, her ne kadar balığın bol olduğu bir coğrafyada yaşasak da maalesef balık tüketimimiz oldukça düşük, doktorlar, haftada 3 gün balık tüketmeyen çocukların mutlaka balık yağı gibi takviye edici gıdalar tüketmesi gerektiğini söylerken, son zamanlarda çocuklarıma içiremediğim için üzüldüğüm “balık yağı” sorunsalımızı çözdüğü için “EasyFishOil” e ne kadar teşekkür etsem az.

CEE78F57-ADDB-4AF0-B2A4-61C8A6859870 IMG_7700

Author

Write A Comment