Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/ikicocukluhayat/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Ford S-Max Deneyimim | ikicocuklu hayat

Ada doğmadan önce araba alırken, iki kriterim vardı; renk ve kompakt bir araba olması…

Küçük arabaların İstanbul’da her zaman daha kolay park edilebilir ve rahat olduğunu düşündüğümden ,hep aynı tarz arabaları tercih ettim.

Ada’nın bebeklik döneminde arabam küçüktü ve biraz zorlanıyordum açıkçası, neden derseniz, malum, tek çocukta bir oto koltuğu, bebek arabası, yedek çantalar ve sık sık anneme gittiğim için taşıdığım Ada’nın eşyaları ile oldukça zorlanırken, birde Ada , henüz 18 aylıkken Aras’ın aramıza katılmasıyla, küçük araba sevdama veda ettim.

Arabamın hem iç hacmi hemde bagajı geniş olmalıydı, öylede bir model seçtik o dönemde ancak biliyorsunuz bizim aile oldukça geniş, kardeşimin bir kızı ve ikizleri, diğer kardeşimin bir oğlu ,yedi doğacak bebeği,derken ailecek bir yere gidecek olduğumuzda bazen 3 hatta eşyaları taşımak için ekstra bir arabayla 4 araba yolculuk ediyoruz.

Ford ,Türkiye’ye yepyeni 3 aile modeli arabayla giriş yapınca ve bizde kalabalık aile olunca,deneyimlemek istedik.

Geçtiğimiz haftasonu, çocukların sömestre tatilinide fırsat bilerek,ailece önce Ford S-Max ile Kidzania’ya gittik, ertesi gün ise S-Max ‘i uzun yolda deneyimleyebilmek adına,Şile’ye doğru yola çıktık.

Benim Ford S-Max içinde gözlemlediklerimi anlatayım;

• Bagaj Tamponuna ayağınızı gösterdiğinizde,anahtarın cebinizde olması yeterli. Kapak kendiliğinden açılıyor ve üst düğmeye basarak kolaylıkla kapatabiliyorsunuz.

• Arabanın iç hacmi inanılmaz geniş, Biz 7 kişi ve 3 oto koltuğuyla ,rahatlıkla sığdık üstelik, arka bagaj kısmınada pek çok çanta ve poşeti sığdırdık.

• Ford S-Max iç paneli çok kullanışlı ve pratik tasarlanmış, örneğin ,dikiz aynasının hemen altına “Gözlük bölümü” düşünülmüş ki,arabada sürekli gözlük aranan benim gibi anneler in müthiş kolaylık.

• Ford S-Max ‘in bilgisayar büyüklüğündeki ekranına telefonunu tanımladığınız anda, tüm telefon ekranını, araba içindeki ekranda görebiliyor ve işlem yapabiliyorsunuz.

             Özellikle benim gibi,navigasyon kullanarak pek çok yere gidenleri için büyük kolaylık.

• Ford S-max içindeki en sevdiğim özelliklerden biri , Araç sinyal vermeden şerit değiştirmeye çalıştığınızda sizi uyarıyor ve şeritte kalmanız için uyarıyor. Ayrıca “Kör Noktadan” size yaklaşan araç tarafındaki yan aynada ışık yanıp sönerek sizi uyarıyor.

• Aracın ön iki koltuğunda masaj özelliği var. Bu özellikle ile istediğiniz ayarda ve yöne doğru koltuklar size masaj yapıyor ki benim gibi yorgun annelerim hayali olan masajı üstelik araba kullanırken yaptırmak hayaldi, Ford S-max ile gerçek oldu.

• Şile yollarındayken şunu farkettim ki, yolların bozuk,çukurlu ve tümsekli olmasına rağmen , araç yolcularını sarsmıyor, Bu benim için çok önemli çünkü yolculuk sırasında uyuyan Aras’ın uykusu bölünmedi.

• Ford S-Max ile yolculuk ederken, şehir içinde birden önümüze, motosiklet fırladı ve o saniyede aracın sürücü ön paneli siren sesi ve yaydığı kırmızı ışıkla ,arabayı kullanan eşimi uyardı, daha önce bu özelliğini farketmemiştik ama önümüze fırlayan motosikletteki sürücünün hayatını ve bizim kaza yapma olasılığımızı yok ettiği için o anda , o siren sesi ve kırmızı ışığa minnettar olduğumu söyleyebilirim.

• Son olarak, arabanın , yan park sensörleri ile benim gibi park konusunda sıkıntı yaşayanlar için bütük kolaylık yaşattığını söyleyebilirim.

Nihayetinde, Ford S-Max ‘ i deneyimlediğimiz şu 2 günde araca 10 üzerinden puanlandıracak olsam 10 hatta yıldızlı 10 puan verirdim.

Benim gibi çocuklarını okula bırakıp ,alan,tüm gün araba kullanan bir anne için Ford S-Max gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim ve almayı düşüneceğim tek arabadır diyebilirim.

Author

Write A Comment


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ikicocukluhayat/public_html/wp-includes/functions.php on line 4552