Pek çok kez söylediğim gibi;

İnsan hangi kiloda mutluysa , o kiloda kalmalı bana göre…
Eğer siz kendinizi zayıf seviyorsanız( benim gibi) “çok zayıfsın biraz kilo al” cümleleri sizi çok etkilemez..
Eğer siz kendinizi daha kaslı veya biraz balık eti tabi edilen kiloda seviyorsanız; “bu aralar kilo mu aldın, rejim mi yapsan?” Soruları da etkilemesin sizi…
Nasıl mutluysanız öyle yaşayın…
Ben doğumlarımda toplam 64 kilo almadan önce zayıftım ancak daha önce görüştüğüm tüm doktorlar,30 yaş veya doğum sonrası kilo alacağımı çünkü anneminde genetik geçmişi sebebiyle ,ileride kilo almamın garantili olduğunu söylediler..
Bu sebepten ,doğumlar sonrası özellikle ilk 1 sene hiç kilo veremeyince , artık bu kilonun benimle birlikte kalacağına inandım önceleri, ancak ben kilo vermek istiyordum çünkü kendimi zayıfken daha sağlıklı hissediyordum…
Derken kendimle İNATLAŞTIM…

Tüm şekerli,yağlı, karbonhidrat ağırlıklı gıdaları 3 ay süresince tamamen çıkardım hayatımdan, günde 3 litre su içtim, akşamları sebze yemeği ve yemekten 2 saat sonra meyve ile geçirdim akşamlarımı..
Aslında daha detaylı yazacağım ama sizinle sık sık yaptığım bir tarifi paylaşmak istedim;
Canım tatlı çektiğinde ve doyurucu bir tatlı olsun istediğimde, Karışık Meyveli Chia Puding yapıyorum..
1 kivi 

1 muz 

Nar (istediğiniz kadar)

Mix&go dan iyice geçirip,püre haline getiriyorum.

1.5 yemek kaşığı chia tohumunu,göz kararlı yağsız süt ile iyice karıştırıp,daha önce rondodan geçirdiğim meyvelerle karıştırıyorum, içine antioksidan özelliği olan ve çok güzel bir tat katan nar atıyorum.

Bir cam kavanoza koyup,üstünü nar ile süslüyorum.
Chia tohumu, inanılmaz doyurucu ve besleyici bir bitki, hem yüksek lif içeriyor hemde protein..

Diyet lifi içeriği sayesinde metabolizma hızlanıyor, bağırsak sistemi çalışıyor, protein içeri sayesinde vücudunuz kas değil yağ yakıyor.
Aynı zamanda chia tohumu, yağ içeriğindeki omega -3 sayesinde et kadar besleyici ve sağlıklı.
Chia tohumu, ödem atıcı bitkiler gibi kilo vermenizi hızlandırmanın yanında, diyet yaparken ağız tadınızı bozmadan günlük tatlı ihtiyacınızı gidermeye ve tok tutmakta çok işe yaratacaktır.

Sevgiler.. 

Author

Write A Comment