Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/ikicocukluhayat/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Moda, sensin. | ikicocuklu hayat

Hayatımın çok uzun bir dönemini zayıf geçirdikten sonra, ilk doğumunda 38, 2. Doğumunda 26 kilo alarak,her doğumuna 100 kilo ve üzere giden bir anne olarak, yaz gelirken yaşanılan mutsuzluğu öyle iyi bilirim ki, ne siz sorun ne ben söyleyeyim…

Bu gibi durumlar için , kilo vermeye yarayacak pek çok tavsiyem var ama benim bu yazıda bahsetmek istediğim, o çok kilolu hatta fazla kilolu dönemimde, aldığım kiloları ve yaşadığım mutsuzluğu kamufle etmek için nasıl parçalar tercih ettiğim olacak.

• Boyuna Çizgili Tişörtler ; kurtarıcıdır kendileri, hem boyunuzu olduğundan Uzun gösterir hemde,olduğunuzdan daha az kilolu görünürsünüz.

• Yüksek Bel Pantolonlar ; bacak boyunuzu uzun göstermenin yanında, bizim kadınlar arasında “can simidi” olarak adlandırdığımız arka bel bölgesindeki yağları gizlemenize yardımcı olacak ,emin olun.

• Robodan Elbiseler ; muhteşemdir, kendinizi rahat hissedeceksiniz, zayıf görüneceksiniz.

• Taytlar ; Bunca yıllık tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki; bol giyinmek daha kilolu gösterdiğinden tayt üzerine giyilen tunik ile çok daha fit görüneceksiniz.

• Pilesiz pantolon ve etekler; pile sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecektir unutmayın ve mümkün olduğunca dün kesim patolon ve etekleri tercih edin.

• Desenler ; Tüm kombin ve üst kısımda desenden kaçının,desenleri diz altında kullanın,karmaşa yaratmak yerine diz altındaki desenlerle dikkat çekin.

Aslında bu listeyi istediğim kadar uzatabilirim ancak bana göre moda; kendinizi tanımanızdır, isterseniz kilo verirsiniz,isterseniz vücut yapınıza göre giyinmeyi tercih edersiniz..

Ne olursa olsun ne yaparsanız yapın, şunu unutmayın; “kadın” nasıl mutluysa öyle yaşamalı ve moda bence nedir biliyor musunuz?

Sizin kendinizi,ifade etme yolunuzdur, takın en güzel aksesuarınızı yani gülümsemenizi yüzünüze, kendinizi nasıl ifade etmekten mutluysanız öyle yaşayın.

Author

Write A Comment


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ikicocukluhayat/public_html/wp-includes/functions.php on line 4552