Bizim evde, mutfak en çok ziyaret edilen oda sanırım,

Çocuklar, sıklıkla, onların izinli bölgelerinde olan, kuruyemiş, kahvaltılık gevrek, kuru meyve , gibi öğün aralarında ve öğünlerde tükettikleri besinleri karıştırıp, çoğu zaman benim müdahaleme gerek kalmadan, ortalığı dağıtsalarda, kendi canlarının istediği yiyecekleri seçebiliyorlar.

Benim için önemli olan, gün içinde tükettikleri besinlerden, büyümelerine faydalı olacak vitaminleri alabilmeleri, ki bu sene hayatımıza giren “okul” olgusu ile sabah kahvaltılarımız önceleri biraz sekteye uğramıştı.

Her ne kadar okulda kahvaltı öğünü olsa da, Ada’nın okuldaki kahvaltıda hiç birşey yemediğini kendisinden bir kaç kere duyduktan sonra, kahvaltının an öğün olduğunu bilen biri olarak, sabahları , genelde Aras’ın akşam yemeği ve meyve sonrası tüketmeyi çok sevdiği ve sizinde sık sık sosyal medya hesaplarımda gördüğünüz gibi, Nestle Nesquik Tam Tahıllı Gevrek ‘ten her sabah bir porsiyon tüketmeden evden çıkmıyoruz.

Böylece benim içimde rahat ediyor çünkü kahvaltı ,okulda öğle saatlerine kadar koşturan , ders dinleyen bir çocuk için özellikle ,olmazsa olmaz bana göre..

Tabii Ada, çeşitlilik ve yemeklerde renk seven bir çocuk olduğu için, Nesquik Tam Tahıllı Kahvaltılık Gevrek içine, kuru kayısı,fındık, kuru üzüm ve hatta minik doğranmış kivi koyarak tüketiyor.

Pekiyi ,neden Tam Tahıllı Kahvaltılık Gevrek? Derseniz ;

Çok sevip , çok tüketmeme rağmen, Ada ve Aras maalesef benim kadar bulgur sevmiyor, bulgur tam tahıllı bir besin ve inanılmaz faydalı, bu sebepten çocuklarımın tüketmeyi pek sevmediği tahıl grubunu ve içerdiği faydalı besin bileşenlerini , Tam Tahıllı Kahvaltılık Gevrek sayesinde tüketmelerini sağlıyorum.

Tam tahıl; tahıl grubunun3 ana bileşenini içeriyor;

• Kepek ( lif açısından zengin dış doku)

• Öz ve Besi ( iç çekirdek)

• Alevron ( besin değeri zengin bölüm)

Tam Tahıl Grubu; B- vitamini, mineral, c vitamini , antioksidanlar, karbonhidrat ,protein, lif ve enzimleride içeriyor.

Böylece Ada, güne tamda kendisine,yaşına uygun zengin lif ve mineral içeriği olan , kalsiyum ihtiyacının % 37 sini, bu güneşsiz kış günlerinde D vitamini ihtiyacının % 20 sini sabah kahvaltısı ile tamamlıyor.

Bu sırada, aşağıda yayınladığım link ile Hürriyet Aile içindenki Nesquik Tam Tahıllı micro sitesinden, farklı tarifleri görüp ve hatta çok keyifli bir yarışmaya dahil olabilirsiniz, yapmanız gereken çok basit, siteye girin,isterseniz kahvaltılık kasete çocuğunuzun adını yazıp,sosyal medyada paylaşın sonrasında anketi doldurarak bol hediyeli bir yarışmaya katışma ve kazanma hakkı kazanın; 

Link;

http://www.hurriyetaile.com/nesquik-tam-tahilli-kahvaltim


Sağlıklı Günler Dileğiyle..

Author

Write A Comment