Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/ikicocukluhayat/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Optimum 'da Dinozorlar Dünyası | ikicocuklu hayat

BU cumartesi Ada ve Aras ile Anadolu yakasında tam da yolumuzun üzerinde olan Optimum AVM’de çok keyifli saatler geçirdik…

Arkadaşlarım Şebnem Seçkiner (manyakanne.com) , Perihan Gürer (perihangurer.com) ve Azra Rakıcıoğlu’ nun (deydaazra.com) organizasyonu ile bir çok anne arkadaşım çocuklarımızla Optimum AVM’ye gittik ve birlikte dinozorların gizli kalmış fosillerini aradık.

Ada evden çıkmadan önce okulda öğrendiği ‘etobus'(etobur dinozor) ve ‘otobus'(otobur dinozor) hakkında yol boyunca beni bilgilendirirken 🙂 dönüş yolunda ise minik bir paleontolog havasıyla dinozr iskeletlerini babasına anlatıyordu:)

DSC_0026

26 Nisan’a kadar devam edecek Optimum AVM’deki etkinlik ile ilgili bilgiler ise aşağıda buyrun :);

DSC_0040

İstanbul Optimum Outlet, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında Kids’ Dino Dig interaktif sergisiyle çocukları geçmiş çağlara yolculuğa çıkaracak.

DSC_0036

İstanbul Optimum Outlet, 23 Nisan Çocuk Etkinlikleri kapsamında minik ziyaretçilerini yüzyıllar öncesine götürüyor. Dünya tarihinin çok önemli bir dönemini oluşturan dinozorlar, İstanbul Optimum’da yeniden hayat buluyor. Eğlenme, macera ve öğrenmeyi bir arada sunan sergi, 18 – 26 Nisan tarihleri arasında, 11.00 – 19.00 saatlerinde ücretsiz olarak gezilebilecek.
Hem Küçüklere Hem Büyüklere Çocukları, dünyanın en gizemli türlerinden biri olan dinozorların dönemine götürecek olan Kids’ Dino Dig, kazı temalı interaktif sergi, çocukların hayal gücünü harekete geçirmeyi hedefliyor.
Kids’ Dino Ding sergisiyle tarih öncesi çağlara büyülü bir yolculuk yapacak olan minik ziyaretçiler, rehber bir profesör eşliğinde “paleontolog” olarak dinozor kazısı etkinliğine katılıp dinozorları inceleyecekler. Milyonlarca yıllık fosilleri gün ışığına çıkarmaya çalışacak olan çocuklar, kendilerine verilen özel kazı aletleri ve kıyafetleri ile bilim insanı olmanın da mutluluğunu yaşayacaklar.

DSC_0036

Rehberli tur sırasında büyükleri de unutmayan interaktif sergide, dev Allosaurus iskeleti, dinozor fosilleri, dinozor ayak izi ve dinozor kuluçkası da bulunuyor.
Hareket Eden Dinozorlar Optimum’da Dolaşacak! Kids’ Dino Dig sergisinde yer alan Tyrannosaurus Rex ve Ankylosaurus türündeki iki animatronik dinozor, hareket eden uzuvları ve sesleriyle ziyaretçilere heyecanlı dakikalar yaşatacak. İsteyen tüm çocuklar çok sevilen bu iki dinozorun üzerine binebilecekler.

İstanbul Optimum Outlet etkinlikleri hakkında detaylı bilgi için http:// www.optimumoutlet.com/istanbul web adresini ziyaret edebilirsiniz.

İstanbul Optimum Outlet Hakkında: 2008 yılında kapılarını ziyaretçilere açan İstanbul Optimum Outlet, yerli-yabancı mağaza ve marka karması ile, ‘outlet’ anlayışını şehrin merkezine getirerek yılda yaklaşık 9 milyon kişiye hizmet vermektedir. “Optimum Outlet’te Mutlu Ziyaretçiler” mottosuyla Ataşehir’in yaşam merkezi haline gelen İstanbul Optimum Outlet, tamamı gün ışığı alan, 2500 kişi oturma kapasiteli food court katı ve açık hava terasları, Anadolu yakasında ilk ve tek olan 541 m2 büyüklükteki gerçek buz pisti ile ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmaktadır.

Author

Write A Comment


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ikicocukluhayat/public_html/wp-includes/functions.php on line 4552