Deprecated: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in /home/ikicocukluhayat/public_html/wp-content/plugins/js_composer/include/classes/core/class-vc-mapper.php on line 111
Pakolino Oyun Kutuları | ikicocuklu hayat

FullSizeRender - Kopya

Ada ilk kez okula başladığında 4 yaşındaydı , Ada ve Aras ile toplam 3 sene tam zamanlı evde vakit geçirdik diyebilirim.

Fazla televizyon ve tablet sevmeyen anne ve çocuklar olarak ev aktivitelerine fazlasıyla hakim olduğumuz kesin.. Seviyoruz oyun hamurlarıyla araba yapmayı, kek pişirmeyi, evde otopark, karayolu inşa etmeyi ve hatta duvarları boyamayı..

İnsanoğlu ne garip , benim gibi fazlasıyla düzen ve temizlik düşkünü bir insan bile çocuklarının yaratıcılığına ya da özgürlüğüne en azından ev içinde ket vurmamak adına, onlar duvarları boyarken yutkunarakta olsa ‘ çok güzel’ olmuş diyebiliyor..

 

Dışarıdaki dünya yada çevreleri belkide ileride onları bir cümle yada bir hareket ile engeleyecekler ama çocuklarıma ben bunu yapmayacağım, mantığıyla o obsesif halim bile geriledi düzen konusunda varın gerisini siz düşünün.

Malum bu sene ada okula başladı ancak aras geçirdiği kaza yüzünden hala,  değil okula gitmek ismini bile duymaya dayanamıyor. Bu süreçte artık evdeki oyunların, ve oyuncakların yetmemesi yüzünden pek çok aktivite kutusu ve oyuncak denedim ancak bir tanesi var ki, aras çok eğlendiği ve hatta ben b ile vaktin nasıl geçtiğini o kutularla anlamadığım için size tavsiye edebileceğimi düşündüm.

 

Bu aIMG_4939ktivite kutusunun adı; PAKOLİNO AKTİVİTE KUTUSU..
3 ile 7 yaş arası çocuklar için hazırlanmış, aylık temaları olan ve inanılmaz özenli kutular. Bir kere kutu gelişigüzel hazırlanmamış. Bunu ilk açtığınızda sizde farkedeceksiniz. Temalar ve yapılacaklar tek tek zarflanmış, kitapçıkta herşey gayet güzel açıklanmış ve bunun yanında temalar cidden çocukların ilgisini çekiyor..

Geçen ay Aras ile Pakolino kutumuzdan çıkan karayolumuzu yapıp, kendi arabamızı hazırlamıştık, zaten arabalara fazlaca düşkün olan aras için çok eğlenceliydi bu tema.Bunun yanında aras’a karayolu oyunumuzda sorularıyla beni tekrar ehliyet sınavına soktu dersem abartmış olmam:)

Bu ay ise uğurböcekleri ,arılar,yusuf böcekleri yaparken ada’dan hiç beklemediğim sorular aldım ve böcekler hakkında araştırma yapıp ada’ya anlayabileceği basitlikte anlattım ki, bu benim bile birşeyleri araştırmama sebep oluyor demektir.

Velhasıl şunu anladım ki , Pakolino oyun kutuları sayesinde sadece çocukların ince motor gelişimi desteklenmiyor amaç sadece bu değil.. Amaç bir yandan da çocuklara sosyal anlamda yeni bilgiler katmak ve hatta biz yetişkinlere..

Pakolino kutularının ayrıca beni takip eden annelere yaptığı büyük jest içinde kendilerine buradan çok teşekkür ederken ‘deneyin pişman olmazsınız ‘ diyor ve Aralık gelecek temayı ve kutuyu merak ettiğimi de belirtmeden geçemiyorum.

http://www.pakolino.com/
IMG_5519

Author

Write A Comment


Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/ikicocukluhayat/public_html/wp-includes/functions.php on line 4552